Ziemeļvalstu-Baltijas valstu LIFE Platformas projektu tikšanās

30.09.24

Šogad Rīgā, no 16. līdz 18.septembrim, notika Ziemeļvalstu-Baltijas valstu LIFE Platformas projektu tikšanās, pulcējot vairāk nekā 100 dalībnieku no gandrīz 40 LIFE programmas projektiem, kas šobrīd tiek īstenoti Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Dānijā, Somijā un Zviedrijā.

 

Tikšanās mērķis bija veicināt pieredzes apmaiņu un sadarbības iespējas starp dažādās valstīs īstenotiem LIFE projektiem, kas ir būtiska LIFE programmas daļa.  Īpašs uzsvars šī gada tikšanās laikā bija dalīšanās ar LIFE projektu pieredzi par ieinteresēto pušu iesaisti un līdzdalību. Pasākumā piedalījās arī Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūras CINEA un finanšu monitoringa ELMEN eksperti, kuri dalījās ar noderīgu informāciju par LIFE programmas projektu aktuālajiem tehniskajiem un finansiālajiem jautājumiem.

 

Trīs dienu laikā bija iespēja uzzināt LIFE programmas aktualitātes, iepazīt citus projektus, darboties tematiskajās grupās par mežiem, zālājiem un ūdeņiem, un, piedaloties īsākās un garākās ekskursijās, klātienē pieredzēt Latvijas LIFE projektu īstenotās aktivitātes dabā. Projektiem šī ir lieliska iespējas satikties, iepazīstināt ar savu projektu un tā aktivitātēm, gūt vērtīgas zināšanas un pieredzi no projektiem, kas darbojas ar līdzīgām tēmām. Projektu LIFE IS SALACA pasākumā pārstāvēja Dabas aizsardzības pārvaldes projekta komanda.

 

Īpaši daudz ar ūdeņiem saistītu projektu šobrīd tiek īstenoti Zviedrijā, piemēram, LIFE IP Rich Waters, Ecostreams for Life, Rivers of Life, Grip on Life IP. Tie aptver plašu darbību loku – upju dabiskā tecējuma un mitrāju atjaunošanu, šķēršļu likvidēšanu, zivju nārsta vietu uzlabošanu un veidošanu, sugu un dzīvotņu stāvokļa uzlabošanu, Prioritāro rīcību programmas un Upju baseinu apgabalu apsaimniekošanas plānu ieviešanu.

 

Projekta komandai bija īpaši noderīgi iepazīties ar šo projektu pieredzi un uzzināt par dažādiem īstenotajiem upju apsaimniekošanas pasākumiem un komunikācijas praksēm. Iegūtās zināšanas būs noderīgas arī projekta LIFE IS SALACA aktivitāšu īstenošanā, piemēram,  Natura 2000 teritorijas “Salacas ieleja” dabas plāna izstrādē, nepieciešamo pasākumu noteikšanai upju hidromorfoloģiskās kvalitātes uzlabošanā, straujteču atjaunošanā, kā arī informēšanā par projekta aktivitātēm un dažādu pasākumu organizēšanā, kas veicina sabiedrības iesaisti.

Tev varētu patikt:
Krastings gar Salacu
01.10.24
Dabas aizsardzības pārvalde sestdien, 5. oktobrī plkst 11:00, aicina piedalīties pārgājienā "Krastings gar Salacu". Izzinošajā pasākumā varēs iepazīt vēja un…
Lasīt vairāk
Projektā palīdz Salacai saglabāt lašupes…
13.09.24
Piektdien, 6.septembrī Salacgrīvas pagastā netālu no Korģes ietekas Salacas krastos sapulcējās  dabas eksperti, viņu sadarbības partneri un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta…
Lasīt vairāk
Jauno reindžeru seminārs Salacā
10.09.24
Projekta LIFE IS SALACA straujteču atjaunošanas darbu ietvaros 6. septembrī notika Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta (ZBR) Salacgrīvas jauno reindžeru mācību seminārs…
Lasīt vairāk